Bratislava - Kino Cinemax

23.03.2018 20:00

 

Maurizio Giordani, horský vodca a svetovo uznávaný horolezec bude hosťom 19. ročníka medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva.

Hlavným zameraním festivalu je prehliadka horských filmov, ktorá ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť pozrieť si, inak len ťažko dostupné, kvalitné snímky s horskou tematikou. Súčasťou festivalu je však aj množstvo zaujímavých sprievodných podujatí, workshopov, diskusií či stretnutí.

Maurizio Giordani sa narodil v Roverete a horolezectvu sa venuje od roku 1979. Jeho lezecký životopis zahŕňa skúsenosti zo všetkých typov reliéfov, od morských útesov až po najvyššie vrchy Himalájí, nevynímajúc viac ako tisícku skalných a ľadovcových výstupov, častokrát s obtiažnoťou prekračujúcou 6. stupeň. Giordani je aj vášnivým cestovateľom a môže sa pochváliť účasťou na viac ako päťdesiatich expedíciach po celom svete. Pokoril osemtisíckovky (Broad Peak, Gasherbrum II), niekoľko štítov Patagónie (Cerro Torre, Fitz Roy, Cerro Pier Giorgio), steny masívu Mount Kenya, najvyšší vrch Ameriky Aconcagua, čínsky vrch Muztagh Ata, Golden Peak (Spantik), Trango Towers, Uli Biaho, Ogre, Kedarnath Peak, Baruntse II, Ama Dablam, Mount Cook a mnoho ďalších, od Karakoramu v Pakistane až k Andám, naprieč kontinentami Amerikou, Afrikou a Áziou.

 

Tlačová správa k festivalu:

Festival HORY A MESTO sa po 18 rokoch presúva na nové miesto – do BORY MALL

Svoje zážitky a výkony si nenechávajú pre seba – hostia festivalu HORY A MESTO, špičkoví lezci a dobrodruhovia

 

Informácie

Organizátori: Festival Hory a mesto

V spolupráci s: IIC Bratislava

Vstup: Vstupné