VIDEO ITALY ÁNO

 
 
ONLINE PLATFORMA VIDEÍ TALIANSKEJ KULTÚRY 
PRE UČITEĽOV A ŠTUDENTOV TALIANČINY
 
 
 

Projekt VIDEO ITALY ÁNO chce prispieť k šíreniu talianskej kultúry vo svete prostredníctvom platformy na zdieľanie videí YouTube. 

Obsahuje viac ako 50 kategórií a 15.000 videií v talianskom jazyku, zoskupené      do rôzných tématických playlistov s talianskymi titulkami, s anglickými alebo         v kombinácii IT + EN, ktoré boli starostlivo vybrané s cieľom uľahčiť porozumenie študentov rôznych národností. 

Autor a odborný garant projektu je Dr. Giovanni Gentile, ktorý v mínulosti pôsobil ako lektor talianskeho jazyka na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského       a na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Bol prvým koordinátorom banky úloh, zadaní a maturitných testov talianskeho jazyka              v Štátnom pedagogickom ústave na Slovensku. 

Okrem toho, má dvadsaťročnú skúsenosť v oblasti vyučovania talianskeho jazyka vo vzdelávacích inštitúciách ako vo veľkých a zahraničných spoločnostiach na Slovensku.

 

DESAŤ SYLNÝCH STRÁNOK

 

1. Môžem zistiť svoje znalostí talianskej gramatiky, prostredníctvom vstupného     on-line testu, predtým ako si zvolím pre seba najvhodnejši program.

2. Môžem šetriť čas a peniaze, ktoré sú potrebné, aby som navštevoval kurz cudzieho jazyka a pozerať moje didaktické videá kedykoľvek a kdekoľvek

3. Môžem mať bezprostredný prístup k on-line didaktickému prostriedku (YouTube kanál) a nebudem musieť si kupovať (tažké) učebnice a knihy

4. Môžem sa priamo prihlásiť na YouTube kanál  ITALIANSKONSULTING          a konzultovať približne 15.000 videa v taliančine zoskupené do tématických playlistov s talianskymi titulkami, s anglickými titulkami, alebo v kombinácii        IT + EN, ktoré boli starostlivo vybrané s cieľom uľahčiť porozumenie študentom (diplomatom, profesionalom, atd.) rôznych národností.

5. Môžem si vytvoriť svoj zoznam videí, ktorý môžem využívať na vlastné jazykové cvičenia.

6. Môžem ľahko zdieľať svoj zoznam videí a lingvistické cvičenia s dalšimi študentmi a vytvorič spoločný plán učenia.

7. Môžem prispieť k vytvoreniu technického alebo frázeologického taliansko - slovenského slovníka, ktorý môžu doplniť aj iní študenti.

8. Môžem lepšie vnímať a pochopiť výslovnosť talianskych slov a fráz vďaka tomu, že mám možnosť spomaliť alebo zvýšiť rýchlosť videí na YouTube. 

9. Môžem mať k dispozícii konzultačnú polhodinu týždenne so slovenským tutorom môjho programu, aby som si overil získané poznatky.

10. Môžem si výbrať odporucaný zoznam videí a lingvistických cvicení talianskym rodeným lektorom na pripravu svojej skúšky z talianskeho jazyka. 

 

 
 
 
 
 
TU MÔŽETE SLEDOVAŤ AJ PRIAMÉ PRENOSY A PROGRAMY VYSIELANÉ NAŽIVO
 
 
 
 
 
 
 
 

 

HLAVNÉ POUŽITIE

 
 
 

- PRE VZDELÁVANIE SLOVENSKÝCH UČITEĽOV TALIANČINY V ZÁKLADNÝCH       A STREDNÝCH ŠKOLÁCH

- PRE VZDELÁVANIE SLOVENSKÝCH ŽIAKOV TALIANČINY AJ MIMO ŠKOLSKÉHO PROSTREDIA

- PRE VZDELÁVANIE SLOVENSKÝCH SUDNÝCH A NESUDNÝCH TLMOČNÍKOV        A PREKLADATEĽOV Z TALIANSKEHO JAZYKA

- PRE SLOVENSKÝCH PROFESIONÁLOV, KTORÍ POTREBUJÚ ZDOKONAĽOVAT ODBORNÚ TERMINOLÓGIU V TALIANČINE

- PRE SLOVENSKÝCH PODNIKATEĽOV, KTORÍ CHCÚ POZNAŤ TALIANSKE REÁLIE A PODNIKATEĽSKÉ PROSTREDIE

- PRE TALIANOV, KTORÍ UŽ DLHO ŽIJÚ ALEBO PRACUJÚ V ZAHRANIČÍ

- PRE ŠTUDENTOV TALIASKEJ KULTÚRY Z CELÉHO SVETA